Середа, 24.04.2024, 10:33
Вітаю Вас Гість | RSS

Кролевецька ЗОШ І-ІІ ступенів №7

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Виховна робота (2014-2015 н.р.) - ч.2

ПІДПІЛЬНИЙ РУХ НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ

I. Історична довідка
Друга Світова війна розпочалася для України 1 вересня 1939 року із бомбардувань Львова силами Люфтваффе. 11 вересня частини вермахту увійшли до Галичини, але за таємними домовленостями між Гітлером та Сталіним німецькі війська відступили на захід.

22 червня 1941 р. віроломним нападом нацистської Німеччини розпочалася Велика Вітчизняна війна. До кінця року більша частина України була окупована німецько-фашистськими військами.

У грудні 1941 – січні 1942 рр. радянські війська організували перший великий контрнаступ на території України, але були зайняті лише незначні ділянки в Криму та під Барвінковим. Спроба навесні 1942 року розвинути успіх призвела в Криму та під Харковом до двох катастрофічних поразок та відступу аж до Волги. У результаті вся територія України була окупована фашистськими загарбниками.

У лютому 1943 року, розвиваючи наступ після перемоги під Сталінградом, радянські війська зайняли Харків та деякі інші українські міста, але вже в березні 1943 року залишили їх внаслідок німецького контрнаступу.

Лише восени 1943 року розпочалося остаточне вигнання нацистських окупантів з України.

28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті, але боротьба на цій ділянці розтягнулася аж до 25 листопада – лише тоді нацисти були вигнані з України остаточно.

У звільненні брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та червоні партизани (понад 3 млн. солдат-українців), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (близько 100 тис. вояків) та бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над Гітлером.

Але подіями жовтня-листопада 1944 року війна не скінчилася – українці воювали в Європі до 8 травня 1945 року та в Азії – до 2 вересня.

Вигнання нацистських окупантів супроводжувалося вчиненням масових злочинів, які організував сталінський режим: 
1. На найнебезпечніших ділянках фронту масово використовувалися «чорносвитники» – поспіхом мобілізоване радянським командуванням місцеве населення – яке кидали у бій непідготовленим, необмундированим та неозброєним, що можна розглядати як свідому спробу знищення українців.
2. Українські армійські частини Радянської армії у 1943-44 рр. використовувалися в боях проти національного підпілля, що означало братовбивчу війну між українцями, які служили у РСЧА та УПА.
3. В очищеному від німців Криму у 1944 році радянською владою будо вчинено жахливі злочини проти людяності - депортації кількох народів, зокрема, повністю виселено до Середньої Азії кримських татар (180 тис.).
4. Українці продовжували зазнавати втрат і після закінчення війни, масові репресії продовжувалися до самої смерті Сталіна. На Західній Україні під час придушення національного руху за різними даними було вбито 150 тис., заарештовано 130 тис. та депортовано понад 200 тис. осіб.
5. Внаслідок організованого Голодомору у 1946-47 рр. в Україні загинуло до 1 млн. осіб. Кількість військових і цивільних жертв війни оцінюється істориками у 8-10 млн. українців. 700 міст, 28 тис. сіл, 16 тис. підприємств були пошкоджені або знищені внаслідок боїв і каральних дій німецько-фашистських окупантів.

ІІ. Основні тези відзначення річниці визволення
1. Боротьба за свободу проти іноземного агресора є святим обов'язком кожного представника народу, над яким нависла загроза поневолення.
2. Акцент на вшанування не міфічного «радянського народу-переможця», а кожного, хто боровся проти нацистських поневолювачів.
3. Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і національного визвольного руху. Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам’ятати усіх.
4. Вигнання нацистів з України стало можливим лише завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів.
5. На боці антигітлерівської коаліції на фронтах Другої світової війни боролося українців більше, ніж, наприклад, британців. Сукупні людські втрати України склали значно більше, ніж втратили у цій війні Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Польща, Канада та Франція.
6. Вигнання нацистів стало вагомим кроком до здобуття Україною Незалежності.
8. Незважаючи на героїзм та самопожертву всіх народів світу, кращих синів та доньок України в боротьбі із фашистською чумою, цю погань, на жаль, і досі не вдалося повністю викорінити. 
9. Досвід наших дідів і прадідів у боротьбі із нацизмом стає нам сьогодні в нагоді та вчить, що війна завжди закінчується у столиці держави-агресора.

III. У рамках відзначення 70-річчя звільнення України від нацистських окупантів відбувся підсумковий районний конкурс "Підпільний рух на Кролевеччині".

Наша школа була представлена загоном юних пошуківців (учні: Яценко Владислава, Лещенко Дмитро, Бакуновець Артем, Киркач Катерина, Бєлоусова Вікторія, Давиденко Євгенія) на чолі з учителем історії О.С.Денисенком.

У рамках вищезгаданого заходу, 28 жовтня 2014 року відбулося нагородження загону ЗОШ №7 "ПОШУК", який посів I місце. 

АДМІНІСТРАЦІЯ ТА ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ ШКОЛИ ЩИРО ВІТАЄ ПЕРЕМОЖЦІВ! ВИ НАЙКРАЩІ! ТАК ТРИМАТИ! МОЛОДЦІ!!! p.s. ЗНАЙ НАШИХ!

 ПРО ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАННЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ЗА ПРОГРАМОЮ САНІТАРНИХ ІНСТРУКТОРІВ, ВІЙСЬКОВО-МЕДИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

На виконання спільного наказу управління освіти і науки Сумської ОДА та управління охорони здоров’я Сумської ОДА від 06.10.2014 №778-ОД/479-ОД, 30-31 жовтня 2014 року працювала група слухачів, які були визначені відповідальними за підготовку вчителів за програмою санітарних інструкторів, військово-медичної підготовки в загальноосвітніх навчальних закладах Кролевецького району.

31 жовтня навчання відбулося на базі Кролевецької районної лікарні. Були присутні завідувач районного методичного кабінету, вчителі шкіл, медичні сестри навчальних закладів.

Вчителі району, зокрема і вчителі Кролевецької ЗОШ №7, висловлюють щиру вдячність за навчання, презентації, надані відеоматеріали фахівцям: завідуючій Кролевецького відділення екстреної швидкої медичної допомоги Алєксєєнко Олені Анатолівні, старшому фельдшеру Кролевецького відділення екстреної швидкої медичної допомоги Шумило Миколі Петровичу, лікарям Кролевецької центральної районної лікарні  - завідуючому хірургічним відділенням Самусенку Валерію Віталійовичу,  хірургу Неровні Олександру Миколайовичу, завідуючому відділення анестезіології та реанімації  Бардюку Андрію Валерійовичу, лікарю-анестезіологу Габдулгалієвій Наталії Рінатівні. Консультації з організації проведення навчання в закладах освіти та оформлення відповідної документації надала завідуюча районним методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту Кролевецької районної державної адміністрації Касьяненко І.В.

Розповімо детальніше про дану 16-годинну програму. Вона передбачала  теоретичну та  практичну підготовку осіб.

Програма теоретичного курсу охоплювала: основні поняття про анатомію та фізіологію людини, поняття про невідкладний стан людини, визначення ознак зупинки серця, порушення дихання, правила дотримання власної безпеки, виклику бригади швидкої медичної допомоги та рятувальників, порядок надання домедичної допомоги при зупинці серця та порушенні дихання, травмах, зовнішній кровотечі, отруєнні чадним газом.

Задачею практичних занять було освоєння і закріплення знань, отриманих на теоретичному курсі, оволодіння практичними навичками проведення серцево-легеневої реанімації дорослим, відновлення прохідності дихальних шляхів, транспортної іммобілізації, зупинці зовнішньої кровотечі, вміння користуватися засобами, що входять до медичних укладок. 

Слід зазначити, що дана програма відповідала стандартам передбаченим вимогам міжнародної програми BLS (basic life support)  – основи підтримки життя (базисна допомога): практичні прийоми надання домедичної допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних розладах, допомога при травматичних ушкодженнях.

Згідно програми курс для санітарних інструкторів, військово-медичної підготовки складався з лекцій та практичних занять під керівництвом викладача біології С.А.Верби та вчителя курсу "Основи здоров'я" В.О.Ковтуна. На практичних заняттях особливу увагу було приділено питанням надання першої медичної допомоги пораненим і ураженим, а також екстреної медичної допомоги під час екстремальних ситуацій. У позаурочний час вчителям закладу демонструвалися сучасні навчальні фільми та презентації на великому мультимедійному екрані, з ними опрацьовувалася відповідна наукова література.

Вважаємо, що головною метою навчання за програмою було  освоєння оптимальних і ефективних практичних прийомів з надання першої допомоги, якісна підготовка вчителя щодо:

  • основ організації лікувально-евакуаційних заходів;
  • особливостях та медико-тактичних характеристиках різного виду аварій;
  • принципах лікувально-евакуаційного забезпечення населення;
  • особливостях організації лікувально-евакуаційних заходів в осередках масового ураження;
  • принципах надання медичної допомоги пораненим та хворим під час бойових дій та при надзвичайних ситуаціях.

18 листопада 2014 року на базі Кролевецької ЗОШ №7 було проведено підсумкове заняття відповідальних за підготовку вчителів навчальних закладів району за програмою санітарних інструкторів. Заняття проводив працівник служби екстреної медичної допомоги Кролевецької ЦРЛ Шумило Микола Петрович. Навчання мало теоретичну та практичну частини, передбачало коротку лекцію з теорії надання першої медичної допомоги та відпрацювання практичних навичок. Кожен інструктор отримав  буклет щодо надання першої медичної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу. Під час  занять були відпрацьовані практичні  навички надання першої медичної допомоги при кровотечах, переломах, травмах внутрішніх органів. Кожен слухач курсу навчився здійснювати штучне дихання і непрямий масаж серця.

 

Під час навчання були розглянуті питання надання домедичної допомоги потерпілим у військовий час, основні дії під час кровотечі та зупинки дихання у потерпілого. Присутні на навчанні оновили свої знання з питань надання домедичної допомоги та оволоділи базовими навичками щодо реанімаційних дій.

Наведемо приклад виконаного завдання з програми санітарних інструкторів та військово-медичної підготовки, що було представлене на післяурочному засіданні вчителем основ здоров'я Ковтуном В.О.: 

ЗРАЗОК ДОПОВІДІ ВЧИТЕЛЯ

Із підсумковим звітом можна ознайомитися натиснувши на це  ПОСИЛАННЯ

Із ДОДАТКОВОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ з даного питання можна ознайомитися у новій рубриці для нашого сайту "КАТАЛОГ ФАЙЛІВ" 

ПРЕЗЕНТАЦІЇ із надання ПЕРШОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

ТУРНІР ЕРУДИТІВ "БІОЛОГІЧНИЙ ЕКСПРЕС" (19.11.2014)

Всеукраїнський турнір юних біологів є командним змаганням з біології, який проводиться Міністерством освіти та науки України відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри та конкурси. Турнір - це змагання школярів у формі рольової гри, що сприяє набуттю умінь розв'язувати складні біологічні проблеми, доповідати, формулювати твердження та захищати власну думку в наукових дискусіях.  

19 листопада 2014 року на базі Кролевецької загальноосвітньої школи I-II ступенів №7 відбувся Турнір Ерудитів для учнів старшої школи (5-9 кл.). Даний захід був підготовлений вчителем хімії і біології Вербою С.А. Турнір передбачав залучити кращих представників учнівської молоді, даючи їм можливість проявити свої інтелектуальні здібності та багатогранність, розвинути логічне та абстрактне мислення.

С.А.Верба давно і плідно працює на освітянський ниві, має гарні результати в роботі з дітьми. "Для дітей турнір юних біологів в ігровій формі пропонує можливості і ділового, і наукового, і неформального спілкування як із іншими обдарованими дітьми, їхніми однолітками, так і з учителями. Під час раундів був помітний страх перед аудиторією, страх деяких учасників висловити свою думку на публіку, іншими словами, вони знають, але, ще нічого не сказавши, вже озираються на інших і це запитання «що скажуть інші?» «блокує» їхню силу. Тож так чи інакше турнір допомагає учасникам удосконалити вміння презентувати себе перед публікою, долати страхи, працювати самостійно і в команді та навіть здобути досвід із поразки, адже часто буває так, що саме поразка стає стимулом до майбутніх перемог", - говорить вчителька.

Проведений шкільний "Біологічний експрес" актуалізував цікаві питання, наприклад, утилізація пластику, радіаційне утворення озонових дір, мутація ДНК та багато інших. Ця гра розширила кругозір вихованців ЗОШ №7. Школярі обмінювалися такою науковою інформацією, яка безперечно може знадобитися їм у недалекому майбутньому.

Вважаємо, що відповідаючи на запитання із різноманітних галузей науки та людського життя, учні отримали багато корисних знань та безліч приємних емоцій. 

На нашу думку, всі учасники "біологічного експресу" з гідністю витримали напруженість турнірного змагання, продемонстрували високий рівень підготовки та ерудиції. 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ІНТЕРАКТИВНИЙ УЧНІВСЬКИЙ КОНКУРС "КОЛОСОК" (21.11.2014)

21 листопада 2014 року, на базі Кролевецької ЗОШ №7 відбувся Міжнародний природничий інтерактивний  конкурс  “Колосок – осінній – 2014” для учнів 1-9 класів. Надзвичайною популярністю цей конкурс користується серед молодших школярів. У даному заході взяли участь кращі учні нашого закладу. Координатором "осіннього колоска" в нашій школі є вчителька біології Верба С.А.

У підготовці до конкурсу  учні використовували Всеукраїнський науково-популярний природничий журнал, диски зі зразками завдань, ресурси офіційного сайту «Колосок». За останні роки конкурс «Колосок» став традиційною подією в нашій школі, залучаючи до участі все більше і більше юних природознавців.

Слід зазначити, що така позитивна тенденція є надзвичайно важливою, адже конкурсні змагання активізують пізнавальну діяльність, розвивають дослідницькі здібності, винахідливість дітей, залучають учнів до читання та роботи з інформацією. Отож, ми бажаємо тільки перемоги і нових звершень нашим юним науковцям.

p.s. Із запитаннями та матеріалами для підготовки до конкурсу "КОЛОСОК-осінній-2014" можна ознайомитися на сайті kolosok.org.ua та на форумі http://vk.com/kolosokgroup

КОЗАЦЬКИЙ ГАРТ (28.11.2014)

28 листопада 2014 року команда Кролевецької ЗОШ І-ІІ ступенів №7 прийняла участь в районному етапі Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт» (лекгкоатлетичні змагання серед шкіл I-II ступенів). Честь школи захищала команда учнів 5-9 класів. Відродження традицій козацтва розвиває духовність підростаючого покоління. Учні, які занурюються в атмосферу козацького часу, набувають такі цінні риси як мужність, сміливість, честь і відданість ідеалам Батьківщини. Крім того, проведення спортивних змагань зміцнює дух, розвиває фізичну підготовку, виховує відповідальність і взаємовиручку в команді.  

Цього року наша команда в районних змаганнях зайняла призове І місце. Команда учасників змагань та найцікавіші моменти представлені на ФОТО. ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ (03.12.2014)

Основною метою всіх заходів, які присвячені Міжнародному дню інвалідів, є інформування суспільства в напрямку підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями. ООН закликає всіх діяти так, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортними для них. Доброта і милосердя - два крила на яких тримається людство. Ми не повинні забувати про тих людей, які потребують допомоги. 

3-го грудня учні Кролевецької ЗОШ І-ІІ ступенів №7 відвідали захід, присвячений Дню захисту людей з особливими потребами. Весь світ відзначає цю дату. Кажуть, що цивілізоване суспільство це те суспільство, для якого найбільшою цінністю є людина, а тому життя та щастя кожної  людини, особливо категорійної дитини, є турботою для  всіх. Чи можемо   ми навчитися любити, не очікуючи нічого у відповідь?
Сьогодні, на базі ДНЗ №10 відбулася зустріч з людьми, які знайшли відповідь на це запитання. Вони вміють любити і співчувати, вміють проявляти милосердя і з великим  бажанням це роблять. Це вихованці нашої школи, якими, під керівництвом учителя музичного мистецтва Ткаченко Т.В., були підготовлені наступні музичні привітання: учениці 4-го класу Боровик Айсель та Чернушенко Анастасія виконали пісню "Маленька країна", а учениці 6-го класу Давиденко Євгенія, Киркач Катерина, Проценко Катерина, Яценко Владислава подарували всім присутнім пісню "Ми бажаєм Вам добра".

Діти дитячого садочка отримали багато позитивних вражень  та справжнє задоволення від виступу наших вихованців! Так добре, коли люди з добрими серцями об’єднуються і разом, підтримуючи один одного мудрістю та любов’ю, відкривши серця, творять інший світ – світ Любові, де незмінним завжди залишається Надія, Віра у дитину, її можливості!

КОНКУРС "ЮНІ ЗАХИСНИКИ" (зустріч з учасниками бойових дій в зоні АТО - 05.12.2014)

З нагоди чергової річниці до Дня Збройних Сил України, яка відзначається 6-го грудня, в Кролевецькій ЗОШ №7 у п'ятницю (05.12.2014) пройшов спортивно-розважальний конкурс "Юні захисники", на який були запрошені колишні випускники школи, кролевчани - учасники АТО (Овсієнко О.В., Чорний І.В., Блаженко Р.М., Меншун О.М.), які з болем в очах розповіли школярам, що пережили за час, проведений в зоні АТО. Учням розповіли про учасників бойових дій, які загинули на сході, захищаючи рідну Україну, свій край, всіх нас. Солдати-захисники не тільки розповіли про події, пережиті ними, але й показали своїм прикладом, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але й вчинками доводити це.

Воїни АТО також оцінювали змагання та допомагали учасникам.

Програмою було передбачено 9 конкурсів, де учасники змагання проявили свою спритність, вмілість, витривалість. В довготривалій нелегкій боротьбі перемогу здобула команда "Моряки".

 

По закінченні зустрічі учні побажали воїнам міцного здоров’я, удачі, щастя та мирного неба над головами. Вважаємо, що такі заходи допоможуть дітям на прикладі своїх земляків побачити, що «патріот» – це не просто слово, а також навчитися шанобливому ставленню до Батьківщини, відчути гордість за наших захисників Вітчизни. 

Ми сподіваємось, що розповіді воїнів АТО пройшли крізь серця усіх присутніх, і вони зрозуміли, що найстрашніше в житті – це війна. 

Дорогі земляки!  Висловлюємо слова подяки за те, що захищаєте нашу Батьківщину. Бажаємо  Вам сили духу, міцного здоров’я  і вірності нашому народу.

Хай Господь додає Вам сил і впевненості у перемозі. Велика Вам подяка і шана!

p.s. Всі цікаві моменти конкурсу "Юних Захисників" можна буде переглянути в рубриці "Фотоальбоми" за даним ПОСИЛАННЯМ (на жаль, відвідувачам нашого сайту доведеться зачекати декілька днів, щоб сервер ucoz.net виділив вільне місце. Тільки в цьому разі модератор сайту зможе розмістити весь наявний фотоматеріал).

ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ (05.12.2014) (сценарій свята для учнів 1-4 класів)

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту