ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ (05.12.2014)
День Збройних Сил України
(сценарій свята для 1-4 класів)
Організатор: Сірий В.В. Дата початку: 05.12 Дата завершення: 05.12 Час початку: 12:00 Час завершення: 13:00 Місце проведення заходу: Спортивна зала Опис: День Збройних Сил України
Сценарій свята для 1-4 класів У святі беруть участь: всі хлопчики 1-4 класів; дівчата 1-4 класів; Початок: (Дівчата стоять півколом до хлопців обличчям) Дівчата по черзі читають віршик-привітання для хлопців:
1. Я вітаю діда, тата з чоловічим справжнім святом!
2. Хто Вітчизну боронив - привітання заслужив!
3. Прадід мій пройшов війну - я вклоняюся йому.
4. В мирний час служив мій дід - захищав кордон, як слід!
5. Тато до армійських лав зовсім нещодавно став.
6. Відслужив належний рік як достойний чоловік.
7. Нині будем святкувати. Дід почне розповідати, Як у армії служив, всіх згадає, з ким дружив.
8. Прадід про війну розкаже, потайки сльозу змахне.
9. Фотографії покаже і невесело зітхне…
10. Щось смішне про службу в війську пригадає тато звісно!
11. Всі ті спогади й байки буду слухать залюбки!
12. Треба швидше підростати і професію обрати, щоб у армії служити І Вітчизну боронити!
Ведучий: Доброго дня, всім присутнім у нашій залі! Сьогодні, на передодні 6 грудня, ми зібрались на патріотичне, фізкультурно-спортивне свято, присвяченому Дню Збройних Сил України, щоб позмагатись у силі, спритності, винахідливості, кмітливості і просто відпочити. Діти, сьогодні на наше свято завітали учасники АТО: Меншун О.М., Блаженко Р.М., Кремень П.О., Чорний І.В., Овсієнко О.В.
Ведучий: Сьогодні справжніх хлопців свято, а в наших класах їх багато: сміливих, веселих і мужніх, кмітливих, шляхетних і дружніх. Хто сказав, що справжні хлопці лиш в казках існують? Хто сказав, що в нашій школі дівчата сумують? Якщо є такі розмови, ми відповідаємо: кращих хлопців й веселіших за наших не знаємо! Далі ми пропонуємо такі конкурси для хлопців:
Ведучий: Наші хлопці – майбутні захисники Вітчизни! Ми впевнені, що вони з гідністю нестимуть це звання, адже їм довірять оберігати спокій багатьох мільйонів жителів України. А для того, щоб стати справжнім захисником, треба уже зараз готуватися: загартовуватися, займатися спортом, бути мужнім, винахідливим і кмітливим.
Ведучий: Приймати участь будуть хлопці 1-3-х класів, а оцінювати їх буде вельмишановне журі, із складу АТО.
1 конкурс “Лівоооо…руч!!!” Хлопці мають вишикуватись у шеренгу. По команді ведучого, вони мають різко (рівнятися) повертатися у той бік, у який накаже ведучий. Ця гра на координацію і реакцію. Чому на реакцію? Тому що головним завданням ведучого є не просто давати команди, а затягувати слова, акцентуючи на останню частину команди “…руч”. Тобто: “ЛівоооооооооооооРУЧ!”, “ПравооооооооооооРУЧ!”. І тільки на “…РУЧ” хлопці мають повертатися. Хто повернувся останнім, чи не в той бік – виходить з гри. І так поки не залишиться один хлопець з шеренги. Він переможець. Йому грамота за увагу та швидку реакцію.
2 конкурс “Смуга з перепонами” На підлозі розкладаються футбольні фішки. Хлопці мають перестрибувати їх виключно двома ногами. Якщо хлопчик промахнеться і наступить – він вибуває. І так до останнього. Переможець отримує – грамоту за спритність.
3 конкурс “Одягаємось по свистку на час” Хлопці мають вишикуватись шеренгою чи “шахами” (в залежності від їх кількості). Перед ними мають стояти по стільчику, на яких мають лежати наступний одяг: шапка хлопця; куртка хлопця, яку потрібно застібнути, а не просто одягти; під стільчиком – черевички.
По свистку хлопці починають одягатись. Хто встигне першим, той і переможець і отримує – Грамоту за швидкість та охайність.
Важливо у суддівстві звернути увагу на акуратність. Куртка має бути застібнута. Черевички зашнуровані. Адже український солдати має бути охайним.
4 конкурс “Склади пазл” Український солдат має бути спритним і розумним. Тому вам даються пазли-картки, які потрібно скласти на швидкість. Хто швидше складе пазл той переможе. Грамота за вміння швидко і логічно мислити.
5 конкурс “Медсестри” В цьому конкурсі головним чином беруть участь дівчата. Треба пояснити, що жінки мають піклуватись про солдатів. І щоб бути готовими до всього – будемо вчитися бинтувати поранених солдатів. Кожна дівчинка підходить до хлопця, який сидить перед нею на стільчику. В руках у кожної по моточку бантика. Якщо хлопців менше ніж дівчат – можна запросити до участі їх батьків (татусів). По команді ведучого вони починають бинтувати голови хлопцям. Хто перший впорається – той і переможець. Переможець (дівчинка) отримує – Грамоту за кращу медсестру.
Підрахувуємо кількість призів у кожного з хлопців. Якщо у одного з них призів більше, ніж у інших (тобто він переміг не в одному конкурсі) – йому надається звання Генерал класу. Останній конкурс з дівчатами теж рахується за приз, чи-то додатковий бал, хлопцям. Тобто якщо у всіх хлопців призів порівну, а одного з них в останньому конкурсі дівчинка перебинтувала найшвидше, значить у цього хлопців балів більше і звання Генерала отримує він.
Ведучий: Настав час оголосити результати, слово надається журі.
Музика на нагородження.
В кінці підрахунку голосів і оголошення – хто з хлопців генерал класу, дівчата та хлопці вишиковуються півколом і читають наступний вірш (по рядку кожний)
Що то, люди за країна - неба синього блакить, на ланах у серпні жито стиглим золотом блищить? У якій, скажіть, країні клімат лагідний, м’який? Бог відводить буревії, негаразди всіх стихій? Люди мудрі, працьовиті у країні тій живуть. На чуже не зазіхають і свого не віддадуть. У якій іще країні так земля родить охоча? Наче пісня солов’їна - мова ніжна і співоча? Гори є і полонини, є моря, річки, ліси… Загалом, то є країна невимовної краси! Гордо, голосно, дитино, ти назви ім’я країни, у якій, хвалити Бога, народився і живеш. Їй дочкою є чи сином і, коли ти підростеш, будеш їй творити славу, розбудовувать державу. Отже, зветься ця країна, незалежна і єдина - (всі хором) наша ненька – Україна!
Ведучий: Вітаємо ще раз всіх з наступаючим святом, Днем Збройних Сил України, бажаємо міцного здоров’я, наснаги, впевненості у завтрашньому дні і любові до рідної Батьківщині. Батьківщина у нас одна – єдина, це Україна!!!.. Звучить пісня «Україно!» На наступний день виготовляємо стінгазету, куди повісити його фото і написати – Генерал класу – ім’я хлопця.
ПРО ЗАХОДИ ЩОДО ВІДЗНАЧЕННЯ 95-річчя ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ ЛУКАША (11.12.2014 - 19.12.2014)
19 грудня 2014 року виповнилося 95 років із дня народження Миколи Олексійовича Лукаша, видатного українського перекладача та мовознавця.
Отже, з 11 по 19 грудня 2014 року в нашій школі проходили заходи, пов'язані з 95-ю річницею від дня народження культурного діяча, відомого перекладача, поета Миколи Олексійовича Лукаша.
Планом тижня було передбачено:
- загальношкільна лінійка, присвячена діяльності М.Лукаша;
- виставка творів М.Лукаша, його перекладів;
- конкурс читців поезій серед учнів школи та відзначення найкращих учнів директором школи С.А.Фокіною;
- виховні години, бесіди у 1-9-х класах на тему: "Пам'яті славного земляка...";
- урок літератури рідного краю на тему: "Геній українського перекладу";
- участь учениць 6-го класу Киркач Катерини та Давиденко Євгенії в районному конкурсі читців, присвяченому пам'яті М.Лукаша;
- літературні п'ятихвилинки "Він досі поміж нас";
- круглий стіл "Феномен Миколи Лукаша".
ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ (19.12.2014)
За традицією, в цей день батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушки, зберігаючи у таємниці свою причетність до подарунків, для того, щоб діти вірили у чудо, звершуване святим Миколаєм і вчилися милосердя в святого. В пам'ять про милосердя святого Миколая, в цей день відзначається Міжнародний день допомоги бідним.
Святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних людей тих часів. Найбільш імовірно, що традиція дарувати подарунки пішла від відомого випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох доньок приданим. За тамтешніми звичаями, вони не змогли б вийти заміж, і, якщо б їм не вдалося знайти роботу, то довелося б стати повіями. Миколай, у той час ще не єпископ, дізнавшись про це, вирішує скористатись батьківським спадком щоб зарадити біді. Протягом трьох ночей він пробирався до убогої хатини та щоразу закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, шмат золота — на придане для кожної з дочок. Крім того, святий Миколай бажав, щоб ті три дочки не знали хто їм закидав це золото.
Ймовірно, ця традиція пішла з середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки презентували дітям новий зимовий одяг. З часом це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. Згодом почали також дарувати ласощі: горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами; шкільне приладдя, іграшки, які клали в нові чи начищені та відремонтовані старі черевики, які ставили поблизу камінів, чи у панчохи, які вішали на каміни. Діти вірили, що святий саме через камін закидає в дім подарунки. Неслухняних дітям клали в'язку різок. Вважалося, що імена тих хто гідний чи не гідний подарунка записувалися в Золотій книзі, якою володів святий Миколай. Діти також часто вірили, що Миколай приходить з осликом, який допомагає йому. Тому вони клали поруч зі своїм взуттям моркву для нього. Вважалося, що віслюк веде свій рід від осла, на якому Ісус Христос святково в'їжджав у Єрусалим напередодні Розп'яття.
З нагоди Дня святого Миколая учні Кролевецької ЗОШ №7 відвідали підприємство "КРОЛЕВЕЦЬ-ЕЛЕВАТОР" (дирктор Кравченко Л.М.), дитячий реабілітаційний центр для інвалідів, де представили цікаве святкове дійство "Миколай іде - подарунки несе", чим неабияк порадували присутніх, надали святкового настрою. Також святкування відбулося і в стінах рідної школи. Але, як говорять, краще один раз побачити, ніж почути:
Нагородою були солодкі призи від спонсорів і блиск в очах дітлахів!
СВЯТО НОВОГО РОКУ! (25.12.2014 - 26.12.2014)
Кожен із нас чекає новорічних свят, адже це завжди сподівання на щасливі зміни і загадування бажань. І для того, щоб вони справдилися, необхідно підготувати казкову атмосферу, повірити у незвичайність подій, подарувати свято собі та близьким. Ялинкові іграшки, солодощі, саморобні сніжинки, морозні візерунки на склі ... Усіх цих дрібниць найбільше чекають діти, бо найголовніше для них - це, звичайно ж, незабутнє свято!
Саме тому у переддень НОВОГО РОКУ спільними зусиллями учнів, батьків, спонсорів та вчителів таке свято було проведено в Кролевецькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №7. На новорічний концерт завітали, звичайно ж, Дід Мороз, Снігуронька, Дюймовочка, Попелюшка та інші казкові герої, яких дітлахи вражали своїми акторськими, хореографічними, декламаторськими та вокальними талантами.
25-26 грудня біля новорічної святкової ялинки веселились і розважались учні школи: 25-го водили хороводи та показували номери художньої самодіяльності учні 5-9-х класів, а вже 26-го їхні місце зайняли учні початкової школи (1-4 класи).
Готуючись до свята, кожен клас зробив чудову новорічну гірлянду та іграшку, намалював новорічну газету. На свято, як уже зазначалося, були запрошені Попелюшка, Дюймовочка, Зима, Баба-Яга, Кощій та Лісова Кікімора і, звичайно ж, Дід Мороз та Снігуронька, які привітали всіх учасників концерту з наступаючим НОВИМ 2015 РОКОМ. Дітлахи показали свої хореографічні, вокальні та декламаторські здібності.
Цікавими та насиченими для учнів ЗОШ № 7 пройшли і зимові канікули, які передбачали різноманітні заходи: ігри, розваги, конкурси, екскурсії, що подарували малюкам багато позитивних вражень та емоцій.
31 січня 2015 року в Кролевецькій ЗОШ І-ІІ ступенів №7 відбулася зустріч випускників «Школа навіки в серці». Свято дійсно стало особливим, адже зібрались свідки і учасники багатьох шкільних подій, різних за роками. Дорослі люди із задоволенням повернулися у рідну школу, яка гостинно відчинила двері у світлі класи, де пройшло їхнє дитинство і почалася юність. Випускники поринули у спогади, переглядаючи фотогазети, виставки робіт, зроблених колись ними.
В святково прикрашеній залі, обладнаній мультимедійними засобами для презентації школи, колишні учні мали нагоду дізнатись про сьогодення закладу, його досягнення і проблеми. Випускники були приємно вражені змінами, які відбулися в храмі науки останніми роками.
Теперішні вихованці підготували цікаву концертно-розважальну програму, чим створили атмосферу доброзичливості, жартів, позитивних емоцій та гарних спогадів.
СПОРТИВНЕ ЗМАГАННЯ "ВЕСЕЛІ СТАРТИ" (05.02.2015)
НАЙЦІКАВІШІ МОМЕНТИ СПОРТИВНОГО СВЯТА ПЕРЕГЛЯДАЄМО
ПЕРЕЙШОВШИ ЗА ГІПЕРПОСИЛАННЯМ ДО ФОТОАЛЬБОМУ "ВЕСЕЛИХ СТАРТІВ"
ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ (20.02.2015)
В роковини трагічних подій Майдану в Кролевецькій ЗОШ І-ІІ ступенів №7 було проведено тематичну лінійку пам’яті Героїв Майдану, де учні школи вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні.
Учитель історії Денисенко О.С. проінформував дітей про події Майдану, які сталися в Україні рік тому. Він спробував пояснити дітям, що відбувається в Україні, чим Віктор Янукович і колишня вже влада викликала гнів народу і, як результат, призвели до таких наслідків. Розповідав досить просто, зачитавши положення Конституції, на які влада плювала. Загалом правильний приклад для демагогів, котрі шукають виправдань собі та іншим. Бо практично немає прав і свобод громадян, визначених конституцією, які не були порушені. Вже не говорячи про закони.
Олександр Сергійович розповів дітям про «майданівські» дні, про людей, котрі стояли поруч на барикадах: це були бізнесмени – зовсім не бідні люди, а крім того, переважно люди з вищою освітою, студенти, навіть діти. Тобто розмови про куплених українців просто смішні. Там були люди які завгодно – від 17 до 70 років, жінки. Снайпери, хто б вони не були, стріляли з метою не просто вбити, а залякати – стріляли в голову, в шию, в живіт. Тобто – насмерть і так, щоб викликати страх і паніку, які там бронежилети, така куля пробиває його як папір. На щастя – не вдалося.
Ніхто навіть не міг подумати, що мирний протест студентів за право жити в європейській державі завершився жахіттям війни. Мешканці багатомільйонної країни не можуть забути великої жертви Небесної Сотні в ім’я Незалежної України і зобов’язані підтримувати свою Батьківщину. Подвиг майданівців залишиться на скрижалях народної пам’яті, у віках на рівні героїв стародавньої Спарти і Крут.
Хвилиною мовчання учасники лінійки вшанували пам'ять загиблих на Майдані. На завершення лінійки, присвяченій Героям Майдану, біля портретів людей, які уже увійшли в історію як «Небесна сотня» запалили свічку пам’яті.
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!!!